Pokud právě Yoni vajíčka, nebo jiné krystaly nepoužíváte, zabalte je po očištění do hedvábí nebo sametu. Tím minerálům zabránite pohlcovat cizí záření. Existuje několik málo kamenů, které dokáži vyčistit vaše Yoni vajíčko, nebo intimní hůlku a to jsou citrín, kyanit a azeztulit. Čistý křemen a karneol dokážou vyčistit ostatní polodrahokamy, ale následně potřebují také vyčištění.

Čištění yoni vajíček a yoni intimních hůlek. Podržte minerály pod tekoucí vodou, nebo ponořte do slané vody, nebo moře. Myslete přitom na to, žez nich smýváte vše negativní a kamenům se vrátí původní energie (vědecky podloženo - molekuly atomu, které prochází jakýmkoliv předmětem vs. vaše myšlenky).

Jedním z nejsnadnějších způsobů čištění minerálu a polodrahokamu spočívá v zakoupení speciálního čističe na minerály a polodrahokamy. Na jedno yoni vajíčko stačí jedna kapka tohoto přípravku, ideální při použití v rozprašovači.

Pomyslné baterie yoni vajíček a yoni intimních hůlek minerálů Chakra Original dobijete tím, že minerál položíte na několik hodin na sluneční světlo, nebo na měsíční záření (podle druhu kamene). Je třeba dávat pozor, aby kámen nesoustřeďoval sluneční paprsky, které by mohli způsobit požár (pozor na změnu pohybu záření slunce - obloukové záření ráno, večer).Některé druhy minerálu můžete také protáhnou plamenem svíce, nebo opálit. Světlo dodává kamenům energii a očistí je.