Pánevní dno a tajemství energie

V poslední době se mi stále více ozývají ženy, které mají problémy v pánvi. Ať je to pokles pánevního dna, uvolněné svaly, bolesti zad, vypouklé břicho, časté záněty, bolestivost při styku, hrozící hysterektomie, cysty, nádory, myomy, výtoky, nebo stále ožehavější stav, že nemohou otěhotnět. A co je smutné je, že k tomu všemu se toto děje u stále mladších žen. 

 

Milé dámy, bohužel, faktem je, že se nemáte rády!  A ať je toto téma možná snad už i otřepané, stále je obrovská spousta žen, které vlastně ani neví, co to ve skutečnosti znamená. A není se čemu divit. Kde jsme se to měly naučit? Stejně, jako mluvit o sexu bylo kdysi naprosté tabu, tak věnovat se sama sobě, své ženskosti, to taky nijak moc nefungovalo. A abych vás uklidnila, musím říci naprosto narovinu, já to také kdysi neuměla. Myslela jsem si, že mít se ráda, znamená koupit si něco na sebe, udělat si radost. A když možná zbyde čas na mě samotnou, tak si pak vyjdu na kávu s kamarádkou, nebo si jen tak hodím nohy na stůl. Ale moje špatné svědomí z toho, že v tu chvíli nevěnuji dostatek času rodině mě zase vrátí zpět do onoho kolotoče. Otočí se pár měsíců, či let, a v zrcadle už nevidím tu usměvavou kočku plnou energie, ale unavenou, otrávenou, možná i obtloustlou ženu, kterou už nebaví ani sex, milování, péče o sebe. A když k tomu všemu přibalíme informaci od lékaře či gynekoložky, že jsme si vypěstovaly něco nepěkného v našem těle, v naší pánvi, naše žena umírá...

 

Pojďme se na to všechno nyní podívat z roviny ženskosti a hlavně naší pánve, protože já osobně v tom vidím naprosto vše. Ženská pánev je místo, kde máme úplně všechno od karmických informací až po emoční stresové uzly,  které se po čase projeví ve fyzickém těle. Různé křivdy i dávno zapomenuté dětství. Zkrátka to, jak se o sebe staráme, jak prožíváme svoji vlastní intimitu a samozřejmě i sexuální prožitky s partnerem, to vše je ukryté v naší pánvi. A čím dříve si uvědomíme, že je více než nutné se o sebe starat, a hlavně umět se o sebe starat, tím lépe budeme přijímat samu sebe, svůj věk a svoje tělo, které bude dlouho vitální.

 

A právě Yoni vajíčka jsou jedním ze způsobů, jak začít. Zvláště pokud nejste zvyklé si na sebe dělat čas, pak pár minut s yoni vajíčkem je tím správným krokem do začátku. Pokud jste zvyklé cvičit, pak můžete mít schopnost vnímat svoje svaly trochu lepší, než ženy, které nikdy necvičily, ale nemusí to být pravidlo. I ženy, které to při cvičení přehání nemusí mít svoje pánevní dno v pořádku a vnímání svého těla mají zkreslené. Energii je třeba vyvažovat a harmonie ženy musí proudit. Cvičení, a vše co děláme, je mnohem efektivnější, když není tzv.na 100%, ale bohatě stačí na 70-80%.Tady krásně platí pořekadlo: "Méně znamená více".

 

Za ta léta mi prošlo mnoho a mnoho žen tělocvičnou i rukama a vím, jak je někdy pro ženu těžké pochopit co má dělat, jak má dýchat, jak má vůbec pojmout svoje svaly, natož svaly pánevního dna. Když začnete správně, pak ve velice krátké době uvidíte výsledky. Začnete jemněji vnímat samu sebe, svoji energii v pánvi, dokážete aktivovat malé svalové skupiny a začnete se cítit mnohem líp. Spousta drobných zdravotních neduhů se rozplyne.  A jako bonus je jistě fakt, že sex se opět stane něčím, co si zkrátka budete chtít užívat.

 

Žena, která se umí správně starat o svoje pánevní dno a celkově o celé tělo, je viditelně energeticky i vizuelně jiná. Je více v klidu, hned ji tak něco nerozhází a dokáže si ukočírovat tu svoji ženu uvnitř sebe. Cvičení všeobecně je velice důležitou součástí života. Udržuje nás fit, zdravé a vitální. Proto by se dalo říci, že je to vlastně jednoduché. Koupím si yoni vajíčka, a je to. Ale chyba lávky! Mnohdy končí yoni vajíčka schovaná v šuplíku, protože "není čas" je používat. Nebo se zkrátka nechce. Není ta správná motivace začít preventivně, a až už hoří, pak chceme vše rychle napravit. A na to už mnohdy yoni vajíčka nestačí.

 

Vše je energie a stejně tak různé zdravotní komplikace jsou jen odezvou naší duše, která jasně dává na jevo, že něco není v pořádku. Pokud se naučíte poslouchat své tělo a samu sebe, dokážete neskutečné věci. Mám tu jeden krásný příběh jedné mojí klientky z programu terapie Harmonie ženy, kterou nazveme třeba Zuzanou. (Jméno jsem změnila.)

Zuzana mě oslovila v červnu 2020, že by chtěla za mnou do individuálního programu, že chce zhubnout a začít na sobě pracovat. Při prvním sezení mi také sdělila dvě velice důležité informace. První byla, že má v katastrofálním stavu pánevní dno, že neumí vůbec svoje svaly ovládat. Dokonce byla vystavena takové potupě, že byla ukazována sestře v ordinaci lékaře gynekologa, jako odstrašující případ, jak to nemá v pánevní dnu vypadat. Už jen samotný přístup k pacientce sebere dotyčné snad i ten poslední kousek sebevědomí, které kdy měla. Za druhé, že má nádor velikosti 13x9x9 cm v břišní dutině kolem jater, a že ji lékaři nutí do operace, které se ale bojí a nechce na ni jít. Že jí nepomáhají ani sebelepší doplňky a různé léčitelské rady, a spíš že útvar asi roste. Když mi vyprávěla celý příběh o sobě, hned mi bylo jasné, kde je zakopaný pes. Nehledě na to, že je to neskutečně čistá a krásná duše. Zuzana mi sama i řekla: " Já vím proč to mám. Já si na sebe neudělám čas, pořád lítám kolem dětí, manžela, pro všechny bych se rozdala, a neumím se za sebe postavit. Sex si neužiju, je to nutné zlo.." V tu chvíli mi bylo jasné, že nepůjde o hubnutí, ale že musíme začít úplně od začátku. 

 

Krok po kroku jsme začly. Pracujeme na vnímání svého těla, prokládáme to ošetřením na lehátku. Mezi každou návštěvou Zuzka plní úkoly, které si doma cvičí. Před 14ti dny mi volala, že jede z gyndy, a že mi musí říct úžasnou novinu výsledku z ultrazvuku. Nádor se zmenšil na vel.8x7cm! Jak je to možné? No je to možné! Zuzka udělala jednu zásadní věc. Rozhodla se, že změní věci ve svém životě tak, aby tu mohla být nejen pro svoje děti, ale i sama za sebe. Šťastná a hlavně zdravá!

 

Po celou dobu poslouchá moje rady, dodržuje, cvičí, prodýchává, centruje pánevní dno a vytváří si svůj nový svět. Je to mravenčí práce, ale já věřím s každou další návštěvou víc a víc, že ona to dá! Stále pracujeme, protože je před námi ještě kus cesty. Ale už jen fakt, že za mnou jezdí skoro 30 km každý týden, k tomu má 3 malé děti a nehledá výmluvu, že by to nešlo je signál úspěšného rozhodnutí. Nehledá výmluvy, hledá cesty. Překračuje komfortní zóny a posouvá se.

 

Dalším krásným příkladem je žena, která navštěvovala moje klasické cvičební lekce z programu Harmonie ženy. Jednou mi po hodině tak nenápadně položila otázku, zda by mohla přijít. Prý se dozvěděla, že bych jí mohla pomoci otěhotnět. Nazvu ji v tomto článku třeba Petrou. S Petrou jsme se domluvily na schůzku a koncem listopadu 2018 jsme se sešly. Miminko ne a ne přijít už třetím rokem, přičemž žádná výrazná komplikace v těle nebyla. Byla jí doporučena tzv.hormonální léčba, popřípadě pak umělé oplodnění. S ohledem na to, že jí bylo 33 let, rozhodla se, že není kam spěchat a že to ještě zkusí se mnou jinak. Chodila pravidelně v intervalu 1x za měsíc na uvolnění spasmů v pánvi, doma pak pokračovala s úkoly. Když přišla na 4.ošetření někdy začátkem března, potutelně se usmívala a opatrně mi řekla, že je v 7.týdnu těhotenství. Začátkem listopadu porodila krásného, zdravého kluka. 

 

Proto i ženy, které touží po miminku a jsou zoufalé, že to nejde, dokážou změnou v sobě samé zázraky. Nechci to tady ale vůbec zlehčovat, protože každá z vás má jiný životní příběh a zase tak jednoduché to není. Ale s hlubokou úctou k této problematice si zasloužíte otěhotnět a počít miminko lepší cestou, než se nechat napumpovat hormonama, které mají i spoustu  nežádoucích účinků, o čemž svědčí příklady žen, které se krátce po porodu dozví, že mají rakovinu.

 

Toto jsou malá tajemsví naší energie, naší pánve, naší ženy! Tam, kde je láska, a hlavně láska k sobě samé, tam se dějí i zázraky.

 

Bohužel, v dnešní době je to spíše hon za kariérou, hon za majetkem, hon za miminkem s cílem mít ho za každou cenu a mnohdy i na úkor svého zdraví. Někdy je důležité něčím projít, něco si uvědomit, zvolnit tempo a nastavit v těle správně energii. Pak přijde vše, i miminko.

 

Holky, ženy, dámy - každá jste originál!  Nechovejte se proto jako špatná kopie někoho jiného. Buďte samy sebou. Věnujte si pár minut denně, které se vám neskutečně vyplatí

 

Nevíte jak na to? Pak se mi ozvěte. Je jen na vás, zda zvolíte individuální cvičení, terapii, nebo skupinové workshopy a program Intim Fitness & Harmonie ženy. Těším se na všechny, které máte chuť na sobě makat a chcete změnit přístup k sobě samé.

Velice ráda pracuji se ženami, které ví proč a chtějí. Které baví jít tu svoji osobitou cestu, protože tato cesta je plná úžasných objevů. A jedině ta je cestou do nitra své vnitřní ženy.

 

Vaše Anita

Heuréka
CHAKRA ORIGINAL na Firmy.cz
Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Živé firmy
Facebook
Tento web využívá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Beru na vědomí