Mimo intimní, erotické použití, krásný desing  je dobré vědět: Polodrahokam a minerál Obsidian vznikl z roztavené lávy, která ztuhla tak rychle, že neměla čas zkrystalizovat.

Tento minerál nachází  způsob jak se zbavit všech destruktivních a oslabujících vlastnosti. Obsidián podněcuje k dalšímu růstu.

Velmi silný a ochranný kámen-štít proti všemu negativnímu! Zbavuje organizmus toxických látek. Snižuje bolest při artritidě, problémech s klouby, křečích a zraněních Vynikající vliv na krevní oběh. Vhodné používat před obdobím těhotenství. 

Obsidián je obdařený tvůrčími schopnostmi. Přivede vás do ''těsnější blízkostí'' k podvědomí. Napomáhá strávit vše co je těžko přijatelné.

Obsidián velmi účinně odstrańuje stres, napětí, obnovuje klid a rovnováhu. Využití tohoto minerálu je rozsáhlé a zásadní v oblasti zdraví  a také při nalezení zablokované energie, duševní energie. Je jako zrcadlo a pohled do nitra naší  duše.

Obsidián pomáhá pravdě, odráží jednotlivé lidské vlastnosti, nemilosrdně odhaluje trhliny vašeho já, slabosti a vnitřní bloky uložené v pamětových buňkách.

Chakra Original e-shop: https://www.chakra.cz/chakra-original-e-shop