Chakra vajíčka (v originále tzv. yoni eggs) jsou polodrahokamy vybroušené do specifického tvaru vajíček různých velikostí, používané pro posílení svalů pánevního dna a kultivaci sexuální energie. Slovo „yoni“ pochází ze sanskrtu a označuje ženské genitálie, v doslovném překladu pak znamená „posvátné místo“.

Odhaduje se, že ženy používají tato vajíčka už po více než 5 000 let. Císařovny a konkubíny královského paláce v Číně používaly vejce vyřezávaná z nefritu, aby získaly přístup k sexuální síle, probudily v sobě smyslnost a udržely si zdraví až do svého stáří. Až do nedávné doby byla tato stará tajná praxe dostupná pouze členům královské rodiny a vybraným praktikujícím taoismus.

Yoni vajíčko zasuňte do pochvy silnějším koncem (pokud potřebujete, použijte lubrikant, nejlépe na bázi vody) a s nádechem jemně vajíčko tzv.vcucněte dovnitř. Plynule dýchejte, snažte se dech nezadržovat. S výdechem pak nechte yoni lehce sklouznout dolů, svaly v pánvi povolte. Opakujte a vydržte zpočátku alespoň 3-5 minut. Každý den sobě věnujte tento čas a postupně prodlužujte dobu, po kterou yoni vajíčko máte.

Jakmile cvičení ukončíte, yoni vyjměte, umyjte, osušte a uložte do čistého sáčku, či krabičky. 

Měňte velikosti yoni vajíček a nebojte se přidávat na obtížnosti cvičení a technikách, které prohlopubí vaše vnímání, citlivost a radost z celého procesu. 

E-shop Chakra Original: https://www.chakra.cz/chakra-original-e-shop